Vučić europski prvak, Vuković srebrna

U prijepodnevnom dijelu drugog dana natjecanja u Bydgoszczu, Hrvatska je imala dvije predstavnice i jednog predstavnika, a osvojene su i dvije nove medalje. Miljenko Vučić europski je prvak u bacanju kugle u kategoriji F11 sa 13.25 m iz prve serije. Miljenko je u ostalim serijama bacao 13.11 m, 13.16 m, 12.58 m, 12.71 m, dok je posljednoj seriji imao neispravan hitac. Drugoplasirani i trećeplasirani su Rusi Igor Baskakov sa 13.22 m i Sergei Shatalov sa 13.18 m.

U ženskoj kugli F57 dvije hrvatske predstavnice zauzele su 2. i 3. mjesto. Jelena Vuković osvojila je srebrnu medalju sa najboljim ovosezonskim rezultatom 7.05 m, a Nataša Sobočan natjecanje je završila na 3. mjestu sa 6.94 m što je samo 6 cm kraće od njezinog osobnog i državnog rekorda. Pobjedu u ovoj disciplini odnijela je Čehinja Miroslava Obrova sa samo jednim centimetrom daljim hitcem od Jeleninog, odnosno sa 7.06 m.

Jelenina serija hitaca: 6.72 m, 6.92 m, 7.05 m, 7.02 m, 6.80 m, 6.97 m.

Natašina serija hitaca: 6.74 m, 6.94 m, 6.80 m, 6.84 m, 6.75 m, 6.76 m.

U poslijepodnevnom dijelu natjecanja nastupat će Pero Sunara u bacanju koplja u kategoriji F57.