Talić obranio naslov u dalju, Šandor treći u disku, Baković četvrti, a Kaurin peti u kugli

Vrlo zanimljivo prijepodne četvrtog dana natjecanja u Bydgoszczu. Hrvatska je imala četiri predstavnika, a osvojene su i dvije nove medalje. Zoran Talić obranio je naslov euroskog prvaka u skoku u dalj u kategoriji T20 sa izvrsnim skokom iz četvrte serije i najboljim ovosezonskim rezultatom 7.20 m. Iako je vjetar bio jači od dozvoljenog (+2.5), Zoran bi pobijedio i sa drugim najdaljim skokom 7.02 m uz regularan vjetar +1.0.  Srebro je pripalo Grku Athanasiosu Prodromouu sa 7.01 m, a bronca Portugalcu Lenineu Cunhi sa 6.55 m. Zoranova serija skokova: 6.64 m (-0.7), 6.77 m (-1.4), 6.86 m (-0.4),  7.20 m (+2.5), 7.02 m (+1.0), X.

Velimir Šandor osvojio je brončanu medalju u bacanju diska u kategoriji F52 sa 19.78 m. Zlato i srebro pripali su domaćim predstavnicima Piotru Kosewiczu sa rekordom europskih prvenstava 20.86 m i Robertu Jachimowiczu sa 20.18 m. Velimirova serija hitaca: 19.66 m, 19.56 m, 19.78 m, 19.67 m, 19.77 m i 19.41 m.

Jako zanimljivo bilo je u bacanju kugle u kategoriji F46 gdje su Hrvatsku predstavljali Luka Baković i Erik Fabian Kaurin. Luka je zauzeo 4. mjesto sa novim osobnim rekordom 14.58 m, a Erik Fabian 5. mjesto, također sa novim osobnim rekordom, 14.51 m. Pobijedio je Rus Nikita Prokhorov sa 15.18 m, srebrni je bio predstavnik Litve Andrius Skuja sa 15.01 m, a brončani predstavnik Njemačke Mathias Uwe Schulze sa 14.79 m.
Lukina serija hitaca: X, 13.61 m, 14.58 m, X, X, 13.85 m.
Erikova serija hitaca: 13.77 m, 13.37 m, X, 14.09 m, 14.51 m, X.

Sa osvojenih 7 medalja (3 Z, 1 S, 3 B) Hrvatska se trenutno nalazi na 13. mjestu (od 31) na tablici osvojenih odličja na Europskom Prvenstvu.

U poslijepodnevnom dijelu natjecanja nastupit će paraolimpijska pobjednica u skoku u dalj u kategoriji T20 Mikela Ristoski te europski rekorder u bacanju diska u kategoriji F64 Ivan Katanušić.