Štruklec srebrna u kugli, Bukša brončani u koplju

Posljednjeg, četvrtog dana natjecanja na WPA Svjetskom juniorskom prvenstvu Nottwil 2019 nastupilo je četvero hrvatskih juniora, a osvojene su srebrna i brončana medalja.

U prijepodnevnom dijelu Petra Štruklec je osvojila srebrnu medalju u bacanju kugle u kategoriji F40/41 s rezultatom 4,96 metra.

U poslijepodnevnom dijelu, u bacanju koplja u kategoriji F52-57 natjecali su Luka Bukša i Dominik Počekal. Luka je osvojio brončanu medalju s osobnim rekordom 16,18 metara (311 bodova), dok je Dominik natjecanje završio na 4. mjestu, također s novim osobnim rekordom 16,83 metara (141 bod). Antonio Kosmat nastupio je u mješovitoj štafeti 4 x 100 m, T35-T54. Antonio je s Omarom Bojčićem (BIH), Molly Hopkins (GB) i Licijom Mussinell (SUI) štafetnu dionicu pretrčao za 56,12 sekundi s čime su osvojili 3. mjesto (non-medal event)!

Hrvatski junior su na ovom Prvenstvu osvojili ukupno 8 medalja: 2 zlata, 5 srebra i 1 broncu s čime su smjestili Hrvatsku na 13. mjesto, od ukupno 33, na tablici osvojenih medalja u dobnoj kategoriji U20!

Hrvatski atletski savez osoba s invaliditetom čestita cijeloj reprezentaciji na uspješnim nastupima na Prvenstvu!