Sloup, Kaurin i Gradečak rekordno i drugi dan

Drugog dana natjecanja na Czech Open-u 2019 u Olomoucu, hrvatski para atletičari postavili su tri državna rekorda te osvojili dva zlata i jedno srebro.

U bacanju diska za žene u kategoriji F35,40,41,44,46,Df nastupila je Ana Gradečak koja je s 14.55 metara postavila novi državni rekordi u kategoriji F41 te pritom osvojila 6. mjesto.

Matija Sloup i Erik Fabian Kaurin natjecali su u bacanju kugle u kategoriji F13,40,44,46,47,63. Matija je s 10.07 metara postavio novi državni rekord u kategoriji F40 te pobijedio. Drugo mjesto osvojio je Erik Fabian koji je s 12.45 metara postavio državni rekord u kategoriji F46.

U bacanju diska za muškarce u kategoriji F51,52 natjecao je Velimir Šandor koji je pobijedio s hitcem 17.86 metara.

Srećko Martić bacao je kuglu u kategoriji F20,35,36,37,Df, a sa 7.07 metara zauzeo je 4. mjesto.

Hrvatski para atletičari na Czech Open-u 2019 postavili su 7 državnih rekorda te osvojili ukupno 11 medalja, od toga 3 zlata, 6 srebra i 2 bronce, a osvojena su i tri četvrta mjesta te jedno šesto.