Sloup, Kaurin, Gradečak i Đukez s državnim rekordima u Olomoucu

Završen je prvi dan dvodnevnog mitinga Czech Open-a 2019. Hrvatski para atletičari danas su u Olomoucu postavili četiri državna rekorda, a osvojili su i osam medalja: zlato, 5 srebra i 3 bronce.

U natjecanju u bacanju diska u kategorijama F13,40,46,63,64 pobijedio je Matija Sloup s novim državnim rekordom u kategoriji F40 26.75 metara. Drugi je bio Ivan Katanušić s 59.65 metara, a treći Erik Fabian Kaurin koji je popravio vlastiti državni rekord u kategoriji F46 za više od 6 metara, a novi rekord sada iznosi 42.08 metra.

Ana Gradečak popravila je vlastiti državni rekord u bacanju kugle u kategoriji F41 za 8 centimetara, a novi rekord iznosi 6.72 metara. Ana je ovime osvojila brončanu medalju u natjecanju u kategoriji F35,40,41,44,46,Df.

U bacanju diska u kategoriji F35,36,37,Df natjecao je Matej Kačmarčik koji je s 33.19 metra osvojio brončanu medalju.

Nataša Sobočan natjecala je u bacanju kugle i koplja. U bacanju kugle u kategoriji F54,56,57 osvojila je srebro s 5.57 metara, a srebrna je bila i u bacanju koplja s 11.79 metara.

U trkačkim disciplinama danas smo imali tri predstavnika. Srećko Martić utrku na 100 m završio je za 18.17 sekundi čime je osigurao četvrto mjesto u kategoriji T36,37,38,46. Tvrtko Matanović osvojio je srebrnu medalju u utrci na 400m s 68.88 sekundi u kategoriji T12,20,37,38. Naš posljednji predstavnik danas bio je Luka Đukez koji je za 5:26.27 minuta pretrčao 1500 m te s novim državnim rekordom osvojio srebro u kategoriji T36,38,Df.

Sutra nas očekuje drugi, ujedno i posljednji, dan natjecanja na Czech Open-u 2019, a slijedi raspored nastupa hrvatskih para atletičara:

9:00h disk Ž (F41,40,46,44,Df,35) – Ana Gradečak

9:05h kugla M (F20,36,37,Df,35) – Srećko Martić

10:15h kugla M (F40,44,46,47, 63,13) – Matija Sloup, Erik Fabian Kaurin

10:30h disk Ž (F54,55) – Renata Celjak

12:00h disk Ž (F56,57) – Nataša Sobočan

13:35h disk M (F51,52) – Velimir Šandor

14:00h kugla Ž (F 55) – Renata Celjak