Sloup brončani u kugli, Ristoski u dalju

Uspješno su završeni nastupi Matije Sloupa i Mikele Ristoski u prijepodnevnom dijelu osmog dana natjecanja na WPA Svjetskom Prvenstvu u Dubaiju. Matija Sloup osvojio je brončanu medalju u bacanju kugle u kategoriji F40. S 10.30 metara popravio je vlastiti državni rekord za 13 centimetara. Pobjedu je odnio Rus Gnezdilov koji je s 10.88 metara izjednačio svjetski rekord, a drugi je bio Iračanin Tnaiash s 10.77 metara.

REZULTATI

Treću medalju za Hrvatsku osvojila je Mikela Ristoski u skoku u dalj u kategoriji T20. Mikela je s 5.61 metara skočila rezultat sezone i osvojila brončanu medalju. Srebrno joj je izmaklo za samo jedan centimetar, te je tako ono pripalo Ruskinji Ruchkinoj s 5.62 metara, a zlato je osvojila Poljakinja Kucharczyk sa 6.21 metara što je ujedno i novi svjetski rekord.