Ristoski i Purkić desete na PI Pariz 2024

Višestruka osvajačica paraolimpijskih odličja u skoku u dalj T20 Mikela Ristoski nije se uspjela u potpunosti oporaviti od ozljede zadobivene tijekom nastupa na Svjetskom prvenstvu u Kobeu. Mikela je u Parizu zabilježila dva ispravna skoka, a s 5.18m natjecanje na Paraolimpijskim igrama završila je na desetom mjestu. Pobjedu je odnijela Poljakinja Karolina Kucharczyk s 5.82m, dok su srebrnu i brončanu medalju osvojile Brazilka Zileide Cassiano da Silva (5.76m) i Turkinja Fatma Damla Altin (5.73m).

Rezultati skok u dalj T20

Druga hrvatska paraatletska predstavnica u petak, Ivana Purkić, je, kao i Mikela, nastup završila na desetom mjestu. Ivana je disk u kategoriji F38 bacila 28.67m u trećoj seriji, a ovo joj je ujedno bio i debitantski nastup na paraolimpijskim igrama. Južnoafrikanka Simone Kruger pobijedila je s 38.70m, srebrno odličje osvojila je Kineskinja Yingli Li s 38.64m, a brončano Kolumbijka Xiomara Saldarriaga Hernandez s 38.36m.

Rezultati disk F38

Posljednji hrvatski paraatletski nastup na Paraolimpijskim igrama u Parizu ima osvajač brončane medalje u bacanju kugle F33 iz Tokija, Deni Černi. Denijev nastup očekujemo u subotu 7. rujna od 19:03 sati.

Informacije kako pratiti nastupe hrvatskih paraatletičara u Parizu moguće je pronaći u rubrici Aktualnosti – Paraolimpijske igre Pariz 2024