Mirnes Omerhodžić sedmi na Svjetskom prvenstvu

U poslijepodnevnom dijelu šestog dana WPA Svjetskog prvenstva koje se održava u japanskom Kobeu natjecao je Mirnes Omerhodžić u bacanju čunja u kategoriji F51. Najbolji hitac od 29.98m Mirnes je bacio u petoj seriji čime je zauzeo ukupno sedmo mjesto na Prvenstvu, a imao je još jedan hitac preko 29m. Mirnesu je ovo bio prvi nastup na svjetskom prvenstvu u karijeri.

Pobijedio je srpski paraatletičar Željko Dimitrijević s rekordom svjetskih prvenstava 34.20m, srebrnu medalju osvojio je Meksikanac Mario Santana Ramos Hernandez s 33.62m, a brončanu Indijac Dharambir s rekordom Azije 33.61m.

U nastavku dostavljamo raspored nastupa preostalih hrvatskih paraatletičara prema hrvatskom vremenu:

Četvrtak 23. 5.

• 10:05 – Ivan Katanušić (F64) – disk finale

Petak 24. 5.

• 2:00 – Marin Županović (F54) – koplje finale

Subota 25. 5.

• 10:00 – Ivana Purkić (F38) – disk finale

Detaljne informacije kako pratiti Svjetsko prvenstvo moguće je pronaći na stranici WPA Svjetsko prvenstvo Kobe 2024.