Miljenko Vučić četvrti u bacanju kugle

Europski prvak te svjetski doprvak u bacanju kugle F11 Miljenko Vučić zauzeo je 4. mjesto na Paraolimpijskim igrama Tokio 2020 sa hitcem 13.17 m iz četvrte serije. Miljenko je imao svega tri ispravna hitca.

Miljenkova serija hitaca: 13.13 m, X, X, 13.17 m, 12.95 m, X.

Pobijedio je Iračanin Mahdi Olan sa 14.43 m. Srebrnu medalju osvojio je Brazilac Alessandro Rodrigo da Silva sa 13.89 m, a brončanu Talijan Oney Tapia sa 13.60 m.

Rezultati

Povratak prvog dijela reprezentacije, uključujući osvajača srebrne medalje Velimira Šandora, paraatletičare Anu Gradečak, Matiju Sloupa, Miljenka Vučića i Marijana Presečana te pratećeg osoblja, predviđen je u utorak 31. kolovoza u 22:15 sati u Zračnoj luci Franjo Tuđman Zagreb.

Raspored nastupa preostalih hrvatskih paraatletičara prema hrvatskom vremenu donosimo u nastavku:

• 12:10 sati – Vladimir Gašpar, bacanje koplja F41

Informacije o prijenosu uživo, startnim listama i rezultatima (uživo) možete pronaći ovdje.