Luka Baković osvojio brončanu medalju, Erik Fabian Kaurin deveti

Luka Baković osvojio je brončanu medalju u bacanju kugle u kategoriji F46 na WPA Svjetskom prvenstvu Kobe 2024. S izvrsnih 16.04m, Luka je nakon prošlogodišnjeg četvrtog mjesta na Svjetskom prvenstvu postigao uspjeh karijere, osvojio je prvu medalja sa svjetskih prvenstava. Rezultat 16.04m najdulji je Lukin hitac postignut na međunarodnom natjecanju, a bacio ga je u četvrtoj seriji nakon čega je i preuzeo vodstvo kojeg je držao do posljednje serije kada su ga prebacili Indijac Sachin Sarjerao Khilari s rekordom Azije 16.30m i paraolimpijski pobjednik iz Tokija Kanađanin Greg Stweart sa 16.14m. Lukina bronca druga je hrvatska medalja na Prvenstvu, nakon što je srebro osvojio Velimir Šandor u bacanju diska F52.

U bacanju kugle F46 natjecao je Erik Fabian Kaurin koji je nakon dva neispravna hica, u trećoj seriji bacio 14.11m čime je natjecanje završio na devetom mjestu. Za plasman u osam najboljih i dodatna tri hica bilo je potrebno baciti više od 14.62m.

U poslijepodnevnom dijelu šestog dana Svjetskog prvenstva natjecat će Mirnes Omerhodžić u bacanju čunja F51.

U nastavku dostavljamo raspored nastupa preostalih hrvatskih paraatletičara prema hrvatskom vremenu:

• 10:00 – Ivana Purkić (F38) – disk finale

Detaljne informacije kako pratiti Svjetsko prvenstvo moguće je pronaći na stranici WPA Svjetsko prvenstvo Kobe 2024.