Katanušć europski prvak u disku sa rekordom europskih prvenstava, Ristoski brončana u dalju

Hrvatska je imala jednu predstavnicu i jednog predstavnika u poslijepodnevnom dijelu četvrtog dana natjecanja, a oboje su osvojili medalje. Prvo je Mikela Ristoski osvojila brončanu medalju u skoku u dalj u kategoriji T20 sa 5.54 m, a zatim je Ivan Katanušić pobijedio u bacanju diska u kategoriji F64 sa rekordom europskih prvenstava 57.94 m.

Zlato u skoku u dalj pripalo je domaćoj predstavnici Karolini Kucharczyk sa 6.13 m, a srebro Ruskinji Aleksandri Ruckhkinoj sa samo 5 cm duljim skokom od Mikelinog, odnosno sa 5.59 m. Mikelina serija skokova: 5.03 m (-0.7), 5.54 m (-0.3), X (-1.0), 5.41 m (-0.4), 5.44 m (-0.8), 5.37 m (-0.4).

Srebro i bronca u bacanju diska pripali su Britancima Danu Greavesu sa 57.05 m i Harrisonu Walshu sa 54.85 m. Ivanova serija hitaca: 57.34 m, 57.59 m, 57.94 m, 53.72 m, 53.72 m, X.

Sa osvojenih 9 medalja (4 Z, 1 S, 4 B) Hrvatska se nakon četvrtog dana natjecanja nalazi na 11. mjestu (od 31) na tablici osvojenih odličja na Europskom Prvenstvu.

Posljednjeg dana natjecanja, od 18:31 sati nastupit će Vladimir Gašpar u bacanju koplja u kategoriji F41.