Katanušić brončani u disku

U poslijepodnevnom dijelu osmog dana natjecanja na WPA Svjetskom Prvenstvu u Dubaiju Hrvatsku su predstavljali jedna para atletičarka i tri para atletičara, a osvojena i jedna medalja.

U bacanju diska u kategoriji F64 Hrvatska je imala dva natjecatelja. Upješniji je bio Ivan Katanušić koji je s 54.53 metra osvojio brončanu medalju. Iskusni Josip Slivar zauzeo je 6. mjesto s hitcem od 47.04 metara. Prva dva mjesta odnijeli su Amerikanci, Campbell sa 61.04 metra i Blair s 59.87 metara.

REZULTATI

Deni Černi nastupio je u bacanju kugle u kategoriji F33. S hitcem samo 11 centimetara kraćim od osobnog rekordna, odnosno 10.43 metara zauzeo je 5. mjesto u iznimno jakoj konkurenciji. Pobjedu je odnio Rus Khrupin s 11.21 metara, drugi je bio Alžirac Kardjena s 11.14 metara, dok je trećeplasirani bio predstavnik Irana Ahmadi s 11.09 metara.

REZULTATI

Ana Gradečak je s hitcem od 6.83 metara zauzela 12. mjesto u bacanju kugle u kategoriji F41 u svojem prvom nastupu na svjetskom prvenstvu. Tunižanka Tlili je pobijedila s 10.33 metara, druga je bila Argentinka Ruiz Diaz s 9.49 metara, a treća Australka Keefer s 9.19 metara.

REZULTATI

Ovime je završen nastup hrvatskih predstavnika na WPA Svjetskom Prvenstvu Dubai 2019.

Podsjetimo, hrvatski para atletičari osvojili su ukupno 4 medalje, i to srebro (Vučić) i 3 bronce (Sloup, Ristoski i Katanušić).

Hrvatski atletski savez osoba s invaliditetom čestita svim hrvatskim natjecateljicama, natjecateljima i trenerima na uspješnim nastupima na WPA Svjetskom Prvenstvu Dubai 2019.