Ivana Purkić deveta na Svjetskom prvenstvu

Posljednjeg dana WPA Svjetskog prvenstva u japanskom Kobeu natjecala je Ivana Purkić u bacanju diska u kategoriji F38 koja je s hicem 27.93m iz treće serije zauzela ukupno deveto mjesto. Ivana je imala još jedan ispravan hitac, u prvoj seriji, 27.75m, a ovo joj je bio drugi nastup na svjetskom prvenstvu nakon što je natjecala na Svjetskom prvenstvu u Parizu lani.

Južnoafrička paraatletičarka Simone Kruger pobijedila je u današnjem finalu bacanja diska F38 popravivši svoj svjetski rekord za 72cm, a novi svjetski rekord, ujedno i rekord svjetskih prvenstava, iznosi 38.82m. Kineskinja Na Mi osvojila je srebrnu medalju s 38.45m, a Kineskinja Yingli Li brončanu s 37.69m.

REZULTATI DISK F38

Ovime je završen nastup hrvatskih paraatletičara na WPA Svjetskom prvenstvu Kobe 2024 na kojem su natjecala 1073 paraatletičara iz 104 države. Podsjetimo, hrvatski paraatletičari ostvarili su sljedeće rezultate:

REZULTATI HRVATSKIH PARAATLETIČARA

S tri osvojena odličja Hrvatska se plasirala na ukupno 44. mjesto na tablici osvojenih odličja, a medalje su na Prvenstvu osvajali paraatletičarke i paraatletičari iz 98 država.

TABLICA OSVOJENIH ODLIČJA

Hrvatski paraatletski savez čestita cjelokupnoj Hrvatskoj paraatletskoj reprezentaciji na postignutim rezultatima na WPA Svjetskom prvenstvu Kobe 2024!