Erik Fabian Kaurin državnim rekordom do pobjede na WPA Grand Prixu Dubai 2024

Završen je prvi ovosezonski WPA Grand Prix miting održan u Dubaiju od 13. do 15. veljače. Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta prvi dan natjecanja, ponedjeljak 12. veljače, bio je otkazan, a potom i kreirana potpuno nova satnica natjecanja. Na mitingu u Dubaiju natjecalo je ukupno 573 paraatletičara iz 71 države među kojima je bilo i 8 hrvatskih paraatletičara i 1 paraatletičarka koji su natjecali u 10 disciplina.

Najuspješniji u Dubaiju bio je Erik Fabian Kaurin (F46) koji je pobijedio u bacanju kugle F46 s novim državim rekordom 15.49m. U istom natjecanju Luka Baković (F46) je osvojio srebrnu medalju s osobnim rekordom 15.22m. I Erik Fabian i Luka bacali su dalje od Lukinog prijašnjeg državnog rekorda koji je iznosio 15.20m.

Drugo mjesto u bacanju kugle F40-41 zauzeo je Matija Sloup (F40) s 10.07m, a drugi u bacanju kugle F11-12 bio je Miljenko Vučić (F11) s 12.59m. Radovan Halas (F51) plasirao se na drugo mjesto u bacanju čunja s rezultatom 29.04m. Treći u utrci na 400m T38 bio je Antonio Kosmat s 59.46, a Antonio je natjecao i u utrci na 1500m T37-38 gdje je s 5:43.65 zauzeo šesto mjesto. Jedina hrvatska paraatletičarka u Dubaiju Ivana Purkić (F38) plasirala se na četvrto mjesto u bacanju diska F11-37-38-40-41 s 28.43m (744 bodova). Četvrti u bacanju koplja F52-53-54 bio je Marin Županović (F54) s hicem 22.52m (715 bodova).

Hrvatski paraolimpijac Velimir Šandor natjecao je u bacanju kugle F53, a po završetku natjecanja reklasificiran je u svoju prvotnu natjecateljsku kategoriju – F52 – u kojoj je i osvojio dvije paraolimpijske medalje u bacanju diska.

Idući WPA Grand Prix miting bit će održan u Tunisu od 5. do 7. ožujka.