Deni Černi osvojio brončanu medalju u bacanju kugle, Talić peti u dalju, Gašpar sedmi u koplju

Brončani sa ovogodišnjeg Europskog Prvenstva Deni Černi osvojio je četvrtu medalju u paraatletici za Hrvatsku na Paraolimpijskim igrama Tokio 2020. Do brončane medalje u bacanju kugle F33 Deni je došao sa najboljim ovosezonskim rezultatom 11.25 m iz treće serije. Ovo je ujedno bio prvi Denijev nastup na Paraolimpijskim igrama.

Denijeva serija hitaca: 10.58 m, 11.01 m, 11.25 m, X, X, 10.54 m.

Pobijedio je predstavnik Maroka Zakariae Derhem sa paraolimpijskim rekordom 11.37 m, a drugi je bio Alžirac Kamel Kardjena sa 11.34 m. Deniju je nedostajalo svega 9 cm za srebro te 12 cm za zlato!

Dvostruki osvajač srebrne paraolimpijske medalje Zoran Talić, na današnjem natjecanju u skoku u dalj T20 zauzeo je peto mjesto sa skokom 6.82 m iz četvrte serije.

Zoranova serija skokova: 6.48 m, 6.78 m, 6.80 m, 6.82 m, X, 6.52 m.

Pobijedio je Malezijac Abdul Latif Romly sa 7.45 m. Drugoplasirani je Grk Athanasios Prodromou sa 7.03 m, a treće mjesto pripalo je Australcu Nicholasu Humu sa 7.12 m.

Europski doprvak u bacanju koplja F41 Vladimir Gašpar zauzeo je sedmo mjesto sa najboljim ovosezonskim hitcem 36.54 m iz posljednje serije.

Vladimirova serija hitaca: 36.21 m, X, 32.74 m, 34.89 m, 33.37 m, 36.54 m.

Pobijedio je svjetski rekorder Kinez Pengxiang Sun sa novim svjetskim i paraolimpijskim rekordom 47.13 m. Drugoplasirani je Iranac Sadegh Beit Sayah sa 43.35 m, a treće mjesto pripalo je Iračaninu Wildan Nukhailawi sa 41.39 m. Vlado je bio jedini europski natjecatelj u ovom natjecanju.

Povratak trećeg dijela reprezentacije, uključujući osvajača brončane medalje  Denija Černija te Zorana Talića, Vladimira Gašpara i pratećeg osoblja, predviđen je u ponedjeljak 6. rujna u 22:35 sati u Zračnoj luci Franjo Tuđman Zagreb.

Rezultati Deni

Rezultati Zoran

Rezultati Vladimir

Ovime je završen nastup hrvatskih paraatletičara na Paraolimpijskim igrama Tokio 2020. Podsjetimo, ukupno su osvojene četiri medalje, dvije srebrne i dvije brončane.