Antonio Kosmat u Nottwilu postavio državni rekord na 400m

Pretposljednji ovosezonski WPA Grand Prix miting održan je u švicarskom Nottwilu od 6. do 8. lipnja, a okupio je 340 natjecatelja iz 54 države. U Nottwilu su natjecala 3  hrvatska paraatletičara u 6 disciplina, a postavljen je 1 državn rekord.

Antonio Kosmat (AKOSIS) postavio je državni rekord u kategoriji T38 u utrci na 400m te je s rezultatom 56.43 sekunde zauzeo ukupno treće mjesto. Antonio je natjecao u još dvije discipline. I utrku na 100m završio je na trećem mjestu rezultatom 12.60, dok je u kvalifikacijama trčao 12.50. Dionicu od 1500m pretrčao je za 5:24.17 čime se plasirao na ukupno četvrto mjesto.

Ani Jelenić (PAK Uspon) natjecala je u bacanju kugle F33 te u utrci na 100m T71. S 4.40m Ani je pobijedila u bacanju kugle, a s 44.41 zauzela je drugo mjesto u utrci na 100m. Marin Županović (AK Slavonija-Žito) pobijedio je u bacanju koplja F54 s 22.11m.